UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij
Ośrodek Leczenia Nerwic
i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach (umowa z NFZ)

 

 

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią,  Ośrodek  prowadzi  porady lekarskie i psychologiczne w formie zdalnej  (przez telefon, Skype, inne). W sytuacjach koniecznych możliwe jest spotkanie osobiste, jest to ustalane bezpośrednio ze specjalistą.

 

O spotkaniu osobistym decyduje sytuacja pacjenta, jak i osobista sytuacja specjalisty.

 

 

Godziny zajęć grupowych uległy zmianie w celu ograniczenia przebywania jednocześnie we wspólnej przestrzeni większej ilości osób oraz w celu uzyskania niezbędnego czasu do przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń i ich przewietrzenia. 

 

Godziny poszczególnych zajęć są ustalone z uwzględnieniem ograniczenia przebywania małej ilości osób na korytarzu jednocześnie w czasie przerw. 

 

 

Psychoterapie indywidualne toczą się  w formie zdalnej (rozmowa telefoniczna, Skype, inne środki komunikacji do indywidualnego uzgodnienia). Forma osobistego spotykania się jest możliwa i  indywidualnie omawiana z psychoterapeutą.

 

 

Psychoterapie  na temat lęku, problemów z odżywianiem i  wstępnego psychologicznego opracowania objawu  -  również powracają w formie dostosowanej do sytuacji.  

 

Pojawił się nowy temat dostępny dla pacjentów leczących się w ramach Dziennego Oddziału Leczenia Nerwic -terapia poznawczo=behawioralna - redukcja stresu psychofizycznego.

 

Rejestracja - nadal preferujemy formę telefoniczną.

 

Jeśli telefon jest zajęty, prosimy o kontakt sms lub mailowy.

 

 Jak zawsze będzie zaproponowany pierwszy wolny termin do specjalisty. 

 

Nie należy zakładać, że forma zdalna oznacza natychmiastową konsultację czy wypisanie recepty. 

 

Staże specjalizacyjne i do certyfikatu psychoterapeuty od marca 2021 dostępne dla osób zaszczepionych na COVID-19, kontakt w celu ustalenia terminu: Jolanta Syguda tel.: 667 462 369 w poniedziałki i czwartki w godz.  9.00-13.00.

 

 

Na terenie Ośrodka nadal obowiązują procedury ograniczające możliwość zarażenia się wirusem:

 

1. Zbieramy wywiad na temat stanu zdrowia i ewentualnych kontaktów z osobami zarażonymi Covid-19.

2. Pacjenci rejestrowani są telefonicznie.

3. Prosimy o pojawienie się w Ośrodku punktualnie, nie wcześniej, by nie oczekiwać w poczekalni, i bez osób towarzyszących. (wyjątki omawiane są indywidualnie).

4. Po powiadomieniem o swoim przybyciu do ośrodka dzwonkiem przy drzwiach, prosimy poczekać na pojawienie się personelu medycznego.

5. Wejście do ośrodka odbywa się  w maseczce, następnie ma miejsce procedura mierzenia temperatury termometrem bezdotykowych i wypełnienie ankiety nt. swojego zdrowia i kontaktu z osobami zakażonymi covid-19.

6. O ilości osób przebywających na terenie ośrodka w tym samym czasie decyduje personel medyczny.

 

Prosimy o dostosowanie się do wymagań mających na celu zadbania o zdrowie wszystkich obecnych na terenie ośrodka. Dziękujemy!

 

 

 

0 32 238 34 70
Dąbrówka Silesia Sp. z o.o.
KRS 0000341094
44-122 Gliwice, ul. Asnyka 10